АП-Биолек инструкция, показания, состав, побочные эффекты, цены в аптеках

Склад:

діюча речовина: правцевий анатоксин.

1 доза (0,5 мл) містить: правцевий анатоксин – 10 одиниць зв'язування (ОЗ);

допоміжні речовини: гель алюмінію гідроксиду (у перерахунку на алюміній) - 0,5 мг, тіомерсал (консервант) - 0,05 мг, натрію хлорид - 4,5 мг, вода для ін’єкцій -до 0,5 мл.

Лікарська форма.

Суспензія для ін'єкцій.

основні фізико-хімічні властивості препарат складається з очищеного правцевого анатоксину, адсорбованого на гелі алюмінію гідроксиду. Препарат являє собою суспензію жовтувато-білого кольору, що при відстоюванні розшаровується на прозору надосадову рідину та пухкий осад, який повністю розбивається при струшуванні.

Фармакотерапевтична група. Код АТХ. Бактеріальні вакцини. Анатоксин правцевий. J07AM01.

Імунологічні і біологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Введення АП-Біолік у відповідності із затвердженою схемою вакцинації  викликає формування специфічного імунітету проти правця.

Фармакокінетика. Оцінка фармакокінетичних даних не є обов’язковою для вакцин.

Клінічні характеристики.

Показання

Активна імунізація проти правця, яка проводиться в межах планових щеплень; екстрена специфічна  профілактика правця.

При проведенні імунізації на території України, щодо схеми імунізації, протипоказань та взаємодії з іншими лікарськими засобами  слід керуватися діючими нормативними документами МОЗ України.

Протипоказання.

Активна планова імунізація проти правця:

-тяжкі ускладнення від попередньої дози  АДП, АДП-М, АП-анатоксину у вигляді анафілактичної реакції або токсичної еритеми;

 - алергічна реакція на будь-який компонент анатоксину;

- органічні прогресуючі захворювання нервової системи, гідроцефалія та гідроцефальний синдром у ступені декомпенсації, епілепсія, епілептичний синдром із судомами частіше одного нападу за 6 місяців;

-довготривалі і тяжкі захворювання (вірусні гепатити, туберкульоз, менінгіти, міокардити, дифузні хвороби сполучної тканини і інше) - щеплення проводять індивідуально через 6-12 місяців після одуження);

-порушення мозкового кровообігу, судоми частіше як 1 раз на 6 місяців;

-анемії: протипоказанням до щеплень у хворих є рівень гемоглобіну нижче 80 г/л;

-онкологічні захворювання;

 -гостре захворювання або загострення хронічного захворювання. Планові вакцинації анатоксином відкладаються до закінчення гострих проявів захворювання та загострення хронічних захворювань і проводяться після одужання або під час ремісії хронічного захворювання;
-вроджені комбіновані імунодефіцити, первинна гіпогаммаглобулінемія;
- імуносупресивна терапія.
(див. розділ «Особливості застосування»).

Екстрена специфічна  профілактика правця:

-гіперчутливість на будь-який компонент препарату.

Застосування специфічних засобів екстреної профілактики правця:

-наявність в анамнезі підвищеної чутливості до відповідного лікарського засобу.

-в першій половині вагітності протипоказано введення АП-анатоксину та ППС; в другій половині вагітності протипоказано введення ППС.

Особливі заходи безпеки.

Перед застосуванням вміст ампули добре струшують до отримання гомогенної суспензії, а потім негайно вводять вакцину. Невикористаний препарат або його відходи слід утилізувати у відповідності до вимог діючих нормативних документів МОЗ України.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

АП-Біолік можна вводити одночасно з протиправцевим людським імуноглобуліном або протиправцевою сироваткою, але у різні ділянки тіла з використанням окремих голок і шприців.

У разі проведення імуносупресивної терапії, будь ласка, зверніться до розділу «Особливості застосування».

Особливості застосування

Згідно правил загальної медичної практики перед щепленням вивчається анамнез життя та попередній вакцинальний анамнез (особливо щодо попередньої вакцинації і можливих випадків побічних реакцій)  та рекомендовано проводити лабораторні обстеження (загальний аналіз крові і сечі). З метою виявлення протипоказань, лікар в день щеплення проводить медичний огляд осіб з обов’язковою термометрією.

Беручи до уваги можливість розвитку алергічних реакцій негайного типу, за щепленими необхідно забезпечити медичне спостереження протягом 30 хвилин. При проявах анафілактичного шоку слід діяти відповідно до Протоколу надання медичної допомоги при анафілактичному шоці. Місця проведення  щеплень повинні бути забезпечені засобами протишокової терапії.

При появі сильних загальних (висока температура, сильне нездужання, свербіння, висипка, набряки) або місцевих реакцій (набряк та почервоніння діаметром понад 50 мм) після введення анатоксину хворий повинен негайно звернутися за медичною допомогою.

Введення більшої кількості доз повторної вакцинації, ніж було призначено, може призвести до більшого ризику частіших та більш серйозних проявів побічних реакцій.

Імуносупресивна терапія — терапія, що проводиться цитостатичними препаратами, у тому числі монотерапія циклоспорином А та іншими кортикостероїдами в імуносупресивних дозах, променева терапія. Терапія кортикостероїдами визнається імуносупресивною, якщо з розрахунку на преднізолон становить більше 2 мг/кг/добу та триває більше 14 діб за умови системного використання. Планові щеплення АП-Біолік проводяться після закінчення терапії (див. розділ «Протипоказання»)Якщо тривалість терапії кортикостероїдами становить менше 14 діб незалежно від дози або більше 14 діб при дозі за преднізолоном менше 2 мг/кг/добу, або використовується як замісна терапія, або використовується місцево, то така терапія не визнається імуносупресивною та не є протипоказанням до проведення планового щеплення.

Екстрена активно-пасивна профілактика у попередньо нещеплених людей не гарантує у всіх випадках попередження правця, окрім того, вона зв'язана з ризиком негайних та віддалених реакцій та ускладнень у відповідь на введення ППС. Щоб виключити повторне введення ППС, у випадках нових травм усім особам, які отримали активно-пасивну профілактику, необхідно обов'язково закінчити курс активної імунізації шляхом одноразової ревакцинації АП-анатоксином.

Особам з алергічними захворюваннями та реакціями на різні алергени, а також тим, кому попередньо вводили препарати з кінською сироваткою (ППС, антирабічний імуноглобулін та ін.) перед введенням основної дози ППС рекомендується ввести антигістамінні препарати. Особам з позитивною реакцією на внутрішньошкірне введення 0,1 мл розведеної в 100 разів кінської сироватки або тим, що мали реакцію на підшкірне введення 0,1 мл ППС, подальше введення ППС протипоказане.

У зв’язку з використанням у процесі виробництва АП-Біолік формальдегіду, у складі препарату можлива присутність залишкових кількостей цієї речовини, тому АП-Біолік слід використовувати з обережністю особам з гіперчутливістю до формальдегіду.

Цей лікарський засіб містить тіомерсал (органічна сполука ртуті)  як консервант та може спричинити алергічну реакцію, необхідно  повідомити лікаря, якщо у особи були/виникли алергічні реакції.

АП-Біолік містить менше 1 ммоль (23 мг)/дозу натрію, тобто практично вільний від натрію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Дані відсутні. Не рекомендується застосовувати препарат під час вагітності та годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Дані відсутні.

Спосіб застосування та дози.

Спосіб застосування.

АП –Біолік вводять підшкірно у підлопаткову ділянку тіла.

Дозування.

Разова доза вакцини становить 0,5 мл і є однаковою для дітей та дорослих.

Активна планова імунізація проти правця:

Повний курс вакцінації АП-Біолік для дорослих складається з двох щеплень по 0,5 мл кожна з інтервалом 30-40 діб і ревакцинації через 6-12 місяців тією ж дозою. При скороченій схемі повний курс імунізації включає одноразову вакцинацію АП - Біолік у подвійній дозі (1,0 мл), ревакцинацію через 1-2 роки дозою 0,5 мл та в подальшому кожні 10 років звичайними дозами (0,5 мл).

Ревакцинації дорослих, раніше повноцінно імунізованих асоційованими препаратами з вмістом правцевого анатоксину, здійснюють кожні 10 років АП- або АДП-М-анатоксинами в дозі 0,5 мл.

Екстрена профілактика правця не впливає на проведення планової імунізації.

Екстрена профілактика правця.

Екстрена профілактика правця показана при:

-травмах з порушенням цілісності шкірних покривів та слизових оболонок;

-  відмороженнях та опіках (термічних, хімічних, радіаційних) другого, третього та четвертого ступеня;

-  позалікарняних абортах;

-  пологах поза медичними закладами;

-  гангрені або некрозі тканин будь-якого типу, абсцесах;

-  укусах тварин;

-  проникаючих пошкодженнях шлунково-кишкового тракту.

Екстрена профілактика правця включає в себе первинну хірургічну обробку рани та одночасну специфічну імунопрофілактику (див. «Інструкцію зі специфічної профілактики правця», затверджену наказом Міністерства охорони здоров’я України»).

Екстрену імунопрофілактику правця необхідно проводити в період до 20 днів з моменту отримання травми, враховуючи можливу довготривалість інкубаційного періоду при правці.

При важких відкритих травмах для забезпечення повноцінної імунної відповіді на правцевий анатоксин препарат слід вводити не раніше 3-го та не пізніше 12-го дня після травми.

Для екстреної специфічної профілактики правця застосовують:

-  АП-анатоксин; АДП-анатоксин; АДП-М-анатоксин;

-   протиправцевий людський імуноглобулін (ППЛІ), який виготовляють із крові імунізованих людей. Одна профілактична доза ППЛІ вміщує 250 міжнародних одиниць (МО);

-   протиправцеву сироватку (ППС), яку отримують з крові гіперімунізованих коней. Одна профілактична доза ППС складає 3000 МО.

В таблиці нижче представлена схема вибору профілактичних засобів при проведенні екстреної профілактики правця.

 Схема вибору профілактичних засобів при проведенні екстреної профілактики правця

Попередні щеплення проти правця будь яким препаратом, що містить АП-анатоксин

Вікова група

Терміни, що пройшли після останнього щеплення

Застосовані препарати

АП-анатоксин1

ППЛІ2

ППС2

1

2

3

4

5

6

Є документальне підтвердження

Повний курс

планових щеплень відповідно до віку

Діти та

 підлітки

Незалежно

 від строку

Не вводять3

Не вводять

Не вводять

Курс планових щеплень без останньої вікової

ревакцинації

Діти та

 підлітки

Незалежно

 від строку

0,5 мл

Не вводять

Не вводять

1

2

3

4

5

6

Повний курс імунізації4

Дорослі

Не більше років

Не вводять

Не вводять

Не вводять

Більше 5 років

 

 

 

 

 

0,5 мл

Не вводять

Не вводять

Два щеплення5

Всі вікові

 категорії

Не більше років

0,5 мл

Не вводять6

Не вводять6

 

 

Більше 5 років

 

1,0 мл

250 МО

3000 МО7

Одне щеплення

Всі вікові

 категорії

Не більше років

0,5 мл

Не вводять6

Не вводять6

 

 

Більше 2 років

1,0 мл

250 МО

3000 МО7

Не щеплені

Діти до 5 міс.

-

Не вводять

250 МО

3000 МО7

 

Інші вікові

 групи

-

1.0 мл

250 МО

3000 МО7

Немає документального підтвердження

В анамнезі не було протипоказань до щеплень

Діти до 5 міс.

-

Не вводять

250 МО

3000 МО7

 

Діти з 5 міс,

 підлітки,

 військово-

 службовці

-

0,5 мл

Не вводять6

Не вводять6

Інші

 контингенти

Всі вікові

 групи

-

1,0 мл

250 МО

3000 МО7

1 - При екстреній профілактиці правця можна використовувати АДП-М-анатоксин, якщо необхідна планова вакцинація проти дифтерії цим препаратом;

2  -  Застосовувати один з вказаних препаратів ППЛІ або ППС, краще вводити ППЛІ;

3 -  При ранах, що піддаються зараженню («інфікована рана»), якщо після попередньої ревакцинації минуло більше ніж 5 років, вводять 0,5 мл АП-анатоксину;

4  - Повний курс імунізації АП-анатоксином для дорослих складається з двох щеплень по 0,5 мл кожна з інтервалом 30-40 діб та ревакцинацією через 6-12 місяців тією ж дозою. При скороченій схемі повний курс імунізації включає одноразову вакцинацію АП-анатоксином в подвоєній дозі (1 мл) та ревакцинацію через 1-2 роки дозою 0,5 мл, та в подальшому кожні 10 років;

5  - Два щеплення за звичайною схемою імунізації (для дорослих та дітей) та одне щеплення при скороченій схемі імунізації для дорослих;

6  -  При ранах, що піддаються зараженню («інфікована рана»), вводять ППЛІ або ППС;

7  - Усі особи, що отримали активно-пасивну профілактику, для завершення курсу імунізації та виключення повторного введення ППС через 6-12 місяців повинні бути ревакциновані 0,5 мл АП-анатоксину.

Якщо локалізація рани дозволяє, АП-анатоксин краще вводити в область рани.

ППЛІ вводять у дозі 250 МО внутрішньом'язово у верхньо-зовнішній квадрант сідниці.

ППС вводять у дозі 3000 МО підшкірно.

Перед введенням ППС обов'язково роблять внутрішньошкірну пробу з кінською сироваткою, розведеною 1:100, для визначення чутливості до білків сироватки коня (ампула маркована червоним кольором).

Для постановки внутрішньошкірної проби використовують індивідуальну ампулу та стерильний шприц з поділками на 0,1 мл і тонку голку.

Розведену сироватку вводять внутрішньошкірно в згинальну поверхню передпліччя в об'ємі 0,1 мл. Облік реакції проводять через 20 хвилин. Пробу вважають негативною, якщо діаметр набряку або почервоніння в місці введення препарату менше, ніж 1,0 см. Проба вважається позитивною, якщо набряк або почервоніння досягають в діаметрі 1,0 см та більше.

При негативній шкірній пробі ППС (з ампули, промаркованої синім кольором) вводять підшкірно в об'ємі 0,1 мл. При відсутності реакції через 30 хвилин вводять стерильним шприцем решту дози сироватки, ампула з якою повинна зберігатись закритою стерильною серветкою. Для отримання більш детальної інформації слід звернутись до Інструкцій для медичного застосування для препаратів: протиправцевого людського імуноглобуліну (ППЛІ) або  протиправцевої кінської сироватки (ППС). АП-Біолік слід вводити в ділянку тіла, протилежну від місця введення ППС або ППЛІ.

Інструкція з використання.

При використанні АП-Біолік необхідно дотримуватись таких правил:

- перед використанням ампулу з препаратом уважно оглядають;

-   непридатним до застосування є препарат в ампулах з порушеною цілісністю, відсутністю маркування, при зміні фізичних властивостей (зміна кольору, наявність осаду, що не розбивається при струшуванні), при закінченні терміну придатності або невідповідними умовами зберігання;

-   безпосередньо перед введенням препарату АП-Біолік ампулу струшують до отримання гомогенної суспензії;

-   перед розкриттям ампулу двічі протирають ватною кулькою, змоченою  70% етиловим спиртом, до і після надрізу скарифікатором. Препарат у розкритій ампулі зберіганню не підлягає;

-   препарат набирають у шприц з ампули довгою голкою з широким просвітом. Для ін'єкції обов'язково використовують нову голку;

-   шкіру в місці уколу для дезінфекції протирають двічі ватними кульками, змоченими 70%  етиловим спиртом. Після введення препарату місце ін’єкції притискають ватною кулькою, змоченою 70%  етиловим спиртом.

Використання препарату реєструють у встановлених облікових формах із зазначенням дози, номера, серії препарату, терміну придатності, підприємства-виробника, дати введення, характеру реакції на введення препарату (такі ж дані зазначають у випадку застосування ППЛІ або ППС).

Діти. Дивись розділ «Спосіб застосування та дози».

Активну планову  імунізацію дітей проти правця здійснюють препаратами, що містять правцевий анатоксин, відповідно до календаря щеплень, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України та інструкцій щодо їх застосування.

Передозування.

Про випадки передозування не повідомлялось.

Побічні реакції.

Після введення АП-Біолік можуть спостерігатись як загальні реакції, так і місцеві реакції, які проходять через 24-48 годин.

Загальні розлади: нездужання,  підвищення температури.

Реакції в місці введення: болючість, почервоніння, набряк.

Розлади з боку імунної системи: алергічні реакції (в окремих випадках системні реакції типу  анафілактичного шоку).

На підставі даних післямаркетингового моніторингу при застосуванні правцевого анатоксину  або вакцин інших виробників, що містять правцевий анатоксин, були зареєстровані випадки:

Розлади з боку шкіри та підшкірних тканин: кропив’янка, поліморфний висип, свербіж.

Розлади кістково-м’язової системи та сполучної тканини: міалгія, артралгія.

Захворювання серцево-судинної системи: артеріальна гіпотензія.

З боку кровоносної та лімфатичної системи: лімфаденопатія, тромбоцитопенія.

З боку шлунково-кишкового тракту: нудота.

Розлади з боку нервової системи: головний біль, розвиток плечового невриту та синдрому Гійєна-Барре.

Респіраторні, грудні та медіастинальні порушення: потенційний ризик апное у передчасно народжених дітей (≤ 28 тижнів гестації) і, зокрема, у дітей, які мають в анамнезі незрілість дихальної системи.

Після введення ППС можуть розвитись ускладнення: сироваткова хвороба, анафілактичний шок. Особи, які одержали ППС, повинні бути попереджені про необхідність термінового звернення за медичною допомогою у випадку підвищення температури, появи свербежу і висипань на шкірі, болю в суглобах та інших симптомів, які характерні для сироваткової хвороби.

Звітність щодо побічних реакцій

Повідомлення про побічні реакції у період після реєстрації цього лікарського засобу є важливим заходом. Це дозволяє продовжувати моніторинг за співвідношенням «користь/ризик» при застосуванні даного лікарського засобу. Медичним працівникам необхідно повідомляти про випадки будь-яких побічних реакцій за допомогою системи повідомлень про побічні реакції в Україні. 

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати у захищеному від світла місці при температурі від 2 ºС до 8 ºС. Не заморожувати!

Зберігати в  недоступному для дітей місці.

Несумісність.

Не змішувати з іншими лікарськими засобами!

Упаковка.

По 0,5 мл (1 доза) або  1 мл (2 дози)  в ампулах.

По 10 ампул разом з Інструкцією про застосування та скарифікатором упаковують в пачку з картону.

При пакуванні ампул с кільцем зламу або точкою зламу скарифікатор не вкладають.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник

ПАТ «Фармстандарт-Біолік», Україна.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Харківська обл., місто Харків, Помірки.

Характеристики:

Упаковка
Ампула
Код АТХ
J07AM01
Самолечение может быть опасным для вашого здоровья!
Доставка и оплата

Мы заботимся о своих пользователях, поэтому предоставляем только достоверную информацию от проверенных партнеров. На сайте представлена актуальна информация о ценах на лекарства и препараты, которые есть в наличии или могут быть доставлены в Ваш город.

Мы сотрудничаем только с аптеками, которые отвечают всем нормам украинского законодательства и имеют квалифицированный персонал с фармацевтическим образованием.

© 2024 Aptekin.com
Поделиться: