Бария сульфат инструкция, показания, состав, побочные эффекты

Цены на Бария сульфат в аптеках Украины
Цены в аптеках

Загальна характеристика

міжнародна назва:Барію сульфат;

основні фізико-хімічні властивості: білий, тонкий, рихлий порошок, без запаху та смаку;

Склад

1 пакет містить барію сульфату 100 г.

Форма випуску

Порошок для приготування суспензії для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група

Рентгеноконтрастні засоби, що не містять йод.

Код АТС V08В А02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Обволікає слизову оболонку травного тракту і забезпечує чітке зображення при рентгенологічних дослідженнях шлунково-кишкового тракту. Максимальна контрастність стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки досягається відразу після введення всередину, тонкої кишки — через 15 — 90 хв. (у залежності від швидкості спорожнювання шлунка і в’язкості препарату). Найбільша візуалізація дистального відділу тонкої і товстої кишки залежить від положення тіла і гідростатичного тиску. Має низьку токсичність.

Фармакокінетика. Не всмоктується у шлунково-кишковому тракті і не попадає в системний кровообіг. Повністю виводиться з фекаліями через 24 — 28 годин.

Показання для застосування

Рентгенологічне обстеження глотки, стравоходу, шлунка та кишечнику (у тому числі методом подвійного контрастування).

Спосіб застосування та дози

Дорослим перорально, для рентгенологічного обстеження глотки, стравоходу, шлунка та кишечнику: барію сульфат для рентгеноскопії призначають у вигляді водної суспензії, приготованої безпосередньо перед рентгенологічним обстеженням. Для приготування суспензії до 100 г порошку поступово додають 100 мл очищеної або кип’яченої води та добре перемішують протягом 4–5 хв. (можна міксером). Доза препарату залежить від методу обстеження і складає від 50 до 100 мл суспензії.

Дорослим ректально, для рентгенологічного обстеження товстої кишки: суспензію із 300 г порошку та 1500 мл води вводять у клізмі в пряму кишку; доза препарату на одне обстеження — 1000 — 1500 мл.

Для рентгенологічного обстеження дітей застосовують суспензію, яку готують шляхом додання до 100 г порошку 200 мл очищеної або кип’яченої води та добре перемішують протягом 4–5 хв. (можна міксером). Доза препарату залежить від методу обстеження і складає від 50 до 100 мл суспензії.

Застосовувати тільки в умовах стаціонару.

Побічна дія

Алергічні реакції, запори; описані одиничні випадки так званого „барієвого” апендициту.

Протипоказання

Підвищена чутливість; порушення цілісності стінок шлунково- кишкового тракту (підозра на неї); езофаготрахеальні свищі; порушення ковтання, непрохідність кишечнику, запор, стеноз стравоходу, кровотеча із органів шлунково-кишкового тракту, атрезія, стан після оперативних втручань на органах шлунково- кишкового тракту; синдром мальабсорбції, харчова алергія.

Особливості застосування

Вагітність і лактація. При вагітності не рекомендується застосування барію сульфату. У період лактації препарат не протипоказаний.

Взаємодія з лікарськими засобами

Не вивчалось.

Умови та термін зберігання

Зберігати у добре закупореній тарі, у сухому місці. Температурний режим необмежений. Термін придатності 5 років. Не слід застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

Порошок по 100 г №1 у пакеті з паперу пакувального із полімерним покриттям у картонній пачці або по 100 г у полімерних стаканчиках.

Виробник

ВАТ „Хімічний завод ім. Л. Я. Карпова”.

Адреса

Російська Федерація (Республіка Татарстан), 423650, м. Менделєєвськ, вул. Піонерська, 2, т/ф (85549) 2–12–51, 2–26–02.

Доставка и оплата

Мы заботимся о своих пользователях, поэтому предоставляем только достоверную информацию от проверенных партнеров. На сайте представлена актуальна информация о ценах на лекарства и препараты, которые есть в наличии или могут быть доставлены в Ваш город.

Мы сотрудничаем только с аптеками, которые отвечают всем нормам украинского законодательства и имеют квалифицированный персонал с фармацевтическим образованием.

© 2019 Aptekin.com
Поделиться: