Гексикон инструкция, показания, состав, побочные эффекты

Цены на Гексикон в аптеках Украины
Цены в аптеках

Склад лікарського засобу

діюча речовина: хлоргексидин;

1 мл розчину містить хлоргексидину біглюконату 0,5 мг;

допоміжна речовина: вода очищена.

Лікарська форма

Розчин для зовнішнього застосування.

Прозора або ледь опалесцентна рідина без кольору та запаху.

Назва і місцезнаходження виробника

ВАТ “НИЖФАРМ”. Російська Федерація, 603950, Нижній Новгород, ГСП-459, вул. Салганська, 7.

Фармакотерапевтична група

Антисептичні та дезінфікуючі засоби.

Код АТС D08A C02 .

Хлоргексидину біглюконат є катіонним бігуанідом. Хлоргексидин має аміногрупи клітинних білків. Проникає у внутрішньоклітинні мембрани бактеріальних клітин, осідає на цитоплазмі і змінює функцію мембрани, перешкоджаючи споживанню кисню, що спричиняє зниження рівня АТФ і загибель клітин. Руйнує ДНК і порушує синтез ДНК у мікроорганізмів. Забезпечує тривалу персистентну антимікробну активність, що перешкоджає розмноженню мікроорганізмів як мінімум протягом 6 годин після застосування препарату.

Хлоргексидину біглюконат чинить швидку та виражену дію на грампозитивні та грамнегативні бактерії (Treponema pallidum, Chlamidia spp., Ureaplasma spp., Neisseria gonоrrhоeae, Gardnerella vaginalis, Bacteroides fragilis), найпростіші (Trichomonas vaginalis), віруси (Herpes virus). У присутності крові й інших органічних субстанцій антимікробна активність хлоргексидину біглюконату не знижується. Через інтактну шкіру не проникає. Практично не всмоктується з ШКТ. Після випадкового проковтування 300 мг максимальна концентрація досягається через 30 хвилин і становить 0, 206 мкг/л. Виводиться здебільшого з каловими масами (90%), менше 1% виділяється нирками.

Показання для застосування

Профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом (сифіліс, гонорея, трихомоніаз, хламідіоз, уреаплазмоз, генітальний герпес).

Дезінфекція гнійних ран, інфікованих опікових поверхонь; лікування інфекцій шкіри та слизових оболонок у хірургії, акушерстві, гінекології, урології (уретрити, уретропростатити), стоматології (полоскання та зрошування — гінгівіт, стоматит, афти, парадонтит, альвеоліт).

Протипоказання

Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату. Схильність до алергічних реакцій і алергічних захворювань, дерматити, вірусні захворювання шкіри. Дитячий вік до 12 років. Не рекомендується застосовувати для обробки кон’юнктиви і промивання порожнин, на рани з великою поверхнею, при операціях у ділянках ЦНС і слухового каналу, в офтальмології, для введення у слуховий канал.

Особливі застереження

Слід уникати потрапляння препарату в середину рани у пацієнтів з відкритою черепно-мозковою травмою, ушкодженням спинного мозку, перфорацією барабанної перетинки. При потраплянні розчину на слизові оболонки ока їх слід швидко та ретельно промити водою. Потрапляння гіпохлоритних відбілюючих речовин на тканини, які раніше знаходилися у контакті з препаратами, що містять хлоргексидин, може сприяти появі на них коричневих плям. Бактерицидна дія препарату посилюється з підвищенням температури. При температурі вище

100 ºС препарат частково розкладається.

У випадку потрапляння препарату на слизові оболонки очей їх слід швидко та ретельно промити водою. Препарат практично не абсорбується у шлунку. При випадковому проковтуванні засобу слід промити шлунок, використовуючи сире молоко, сире яйце, желатин. За необхідності проводиться симптоматична терапія.

Застосування у період вагітності або годування груддю. У період вагітності або годування груддю препарат застосовують тільки тоді, коли очікувана користь для матері переважає потенційний ризик для плода/дитини. Не обробляти поверхню молочних залоз перед годуванням.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не впливає.

Діти. Не застосовують дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози

Застосовують зовнішньо. При мікротравмах шкіру навколо рани обробляють розчином, після чого на рану накладаюсь серветку, змочену розчином, і фіксують її пов’язкою або пластиром.

Для профілактики інфекцій, які передаються статевим шляхом, Гексикон® ефективний, якщо його застосувати не пізніше ніж через 2 години після статевого акту. Перед застосуванням препарату з метою профілактики венеричних захворювань слід спорожнити сечовий міхур, вимити руки і статеві органи. Після цього струменем розчину обробити шкіру лобка, внутрішніх поверхонь стегон, статевих органів. Вміст флакона за допомогою насадки ввести у сечовипускальний канал чоловікам (2–3 мл), жінкам (1–2 мл), жінкам у піхву (5–10 мл) та затримати на 2–3 хвилини. Обробити розчином шкіру внутрішніх поверхонь стегон, лобка, статевих органів. Після процедури не слід спорожняти сечовий міхур протягом 2 годин.

Комплексне лікування уретритів та уретропростатитів проводять шляхом впорскування в уретру 2–3 мл розчину Гексикону ® 1–2 рази на день, курс лікування– 10 днів.Процедури призначають через день.

Розчин препарату застосовують у вигляді зрошень, полоскань та аплікацій — 5–10 мл розчину наносять на уражену поверхню шкіри або слизових оболонок з експозицією 1–3 хвилини 2–3 рази на добу (на тампоні або шляхом зрошення).

У період вагітності та годування груддю препарат застосовують у звичайних рекомендованих дозах.

Передозування

Випадки передозування при зовнішньому застосуванні не відомі. При помилковому прийомі внутрішньо великої кількості речовини (300 мл хлоргексидину) настає смерть з ознаками печінково-ниркової недостатності.

При попаданні внутрішньо препарат практично не адсорбується, слід промити шлунок з використанням молока, желатину або сирого яйця.

Побічні ефекти

Препарат, як правило, переноситься добре, проте в окремих випадках при підвищеній індивідуальній чутливості можливі сухість та свербіж шкіри, дерматити, фото- сенсибілізація. При лікуванні гінгівітів — забарвлення емалі зубів, відкладення зубного каменю, порушення смаку.

У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Для уникнення небезпеки розвитку дерматиту одночасно застосовувати хлоргексидин та препарати йоду не бажано.

Хлоргексидину біглюконат є катіонною речовиною та несумісний з милом та іншими аніонними речовинами (сапоніни, натрію лаурилсульфат, натрію карбоксиметилцелюлоза). Сумісний з препаратами, які містять катіонну групу (бензалконію хлорид, цетримонію бромід).

Етанол посилює дію препарату.

Термін придатності

3 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Упаковка

По 100 мл у флаконі. По 1 флакону у картонній пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Доставка и оплата

Мы заботимся о своих пользователях, поэтому предоставляем только достоверную информацию от проверенных партнеров. На сайте представлена актуальна информация о ценах на лекарства и препараты, которые есть в наличии или могут быть доставлены в Ваш город.

Мы сотрудничаем только с аптеками, которые отвечают всем нормам украинского законодательства и имеют квалифицированный персонал с фармацевтическим образованием.

© 2019 Aptekin.com
Поделиться: