Склад:
діючі речовини:
саше А: макрогол 3350 – 100 г, натрію сульфат безводний – 7,5 г, натрію хлорид – 2,691 г, калію хлорид – 1,015 г;
саше В: аскорбінова кислота –
допоміжні речовини:
саше А: аспартам (Е 951), калію ацесульфам (Е 950), лимонний ароматизатор;
саше В не містить допоміжних речовин.
Лікарська форма
Порошок для орального розчину.
Основні фізико-хімічні властивості:
саше А: від білого до жовтуватого кольору сипучий порошок з характерним запахом лимона;
саше В: від білого до світло-коричневого кольору сипучий порошок.
Фармакотерапевтична група.
Осмотичні проносні засоби. Макрогол, комбінації.
Код АТХ А06А D65.
Фармакодинаміка.
Пероральне застосування розчинів електролітів на основі макроголу викликає помірну діарею і призводить до швидкого випорожнення товстого кишечнику.
Макрогол 3350, сульфат натрію та аскорбінова кислота у високих дозах чинять осмотичну дію на кишечник, викликаючи проносний ефект.
Макрогол 3350 збільшує об’єм калових мас, що впливає на рухливість товстої кишки за рахунок нервово-м’язової передачі. Фізіологічним наслідком є пропульсивне проходження розм’якшених випорожнень по товстій кишці. Електроліти, що містяться у препараті, та додаткове вживання прозорої рідини запобігають клінічно значущому порушенню водно-електролітного балансу, знижуючи ризик зневоднення організму.
Фармакокінетика.
Макрогол 3350 залишається у кишечнику у незміненому вигляді. Він практично не абсорбується з травного тракту. Макрогол 3350, що абсорбувався, виводиться з сечею.
Аскорбінова кислота всмоктується головним чином у тонкому кишечнику за допомогою механізму активного транспорту, який залежить від натрію і є насичуваним. Існує зворотна залежність між прийнятою дозою і відсотком абсорбованої дози. При пероральному прийомі доз 30–180 мг кількість абсорбованої дози становить 70–85 %. Відомо, що після перорального прийому до
Після перорального застосування високих доз аскорбінової кислоти і при концентрації аскорбінової кислоти у плазмі, що перевищує 14 мг/л, абсорбована аскорбінова кислота переважно виводиться в незміненому вигляді з сечею.
Клінічні характеристики.
Показання.
Для очищення кишечнику перед клінічними процедурами, що цього потребують, наприклад, перед ендоскопічними або рентгенологічними дослідженнями кишечнику.
Препарат не застосовують за наявності або у разі підозри на такі стани:
– гіперчутливість до активних речовин або до будь-якого компонента препарату;
– непрохідність або перфорація травного тракту;
– порушення випорожнення шлунка (наприклад, парез шлунка);
– ілеус;
– фенілкетонурія (оскільки препарат містить аспартам);
– дефіцит глюкозо-6-фосфат дегідрогенази (оскільки препарат містить аскорбат);
– токсичний мегаколон, що ускладнює тяжкі запальні захворювання кишечнику, включаючи хворобу Крона, неспецифічний виразковий коліт.
Протипоказано застосовувати препарат пацієнтам у непритомному стані.
Препарат Мовипреп® не слід приймати з іншими препаратами для перорального застосування протягом години, оскільки останні можуть бути вимиті і не абсорбуватися зі шлунково-кишкового тракту.
Особливо це стосується препаратів із вузьким терапевтичним індексом або коротким періодом напіввиведення.
Діарея – очікувана реакція після прийому препарату Мовипреп®.
Слід з обережністю застосовувати препарат ослабленим пацієнтам з поганим станом здоров’я і пацієнтам з тяжкими клінічними порушеннями, наприклад:
- порушення блювотного рефлексу або схильність до аспірації чи відрижки;
- порушення свідомості;
- тяжка форма ниркової недостатності (кліренс креатиніну < 30 мл/хв);
- серцева недостатність (ІІІ–ІV функціональний клас згідно з класифікацією NYHA);
- ризик розвитку аритмії, наприклад, при лікуванні серцево-судинних захворювань або при захворюваннях щитовидної залози;
- зневоднення;
- тяжкі гострі запальні захворювання.
Наявну дегідратацію організму потрібно відкоригувати перед застосуванням препарату Мовипреп®
Рідка складова препарату Мовипреп® після розведення водою не замінює звичайне надходження рідини в організм. Тому необхідно підтримувати адекватне вживання рідини.
Під час прийому препарату слід уважно спостерігати за пацієнтами, які перебувають у напівпритомному стані або схильні до аспірації чи відрижки, особливо якщо препарат вводиться через назогастральний зонд.
Якщо у пацієнта виникнуть будь-які симптоми, що вказують на аритмію або зміну балансу рідини/електролітів (наприклад, набряк, задишка, підвищена втомлюваність, серцева недостатність), необхідно перевірити рівень електролітів у плазмі крові, проконтролювати ЕКГ та провести належне лікування.
У виснажених ослаблених пацієнтів, пацієнтів зі слабким здоров’ям, з клінічно значущою нирковою недостатністю, аритмією та пацієнтів із групи ризику порушення балансу електролітів лікар повинен перевірити рівень електролітів, ниркову функцію та проконтролювати ЕКГ перед початком лікування і після його проведення.
Рідко повідомлялось про розвиток тяжких аритмій, включаючи фібриляцію передсердь, асоційовану із застосуванням іонних осмотичних проносних засобів для підготовки кишечнику. Дані побічні явища виникали переважно у пацієнтів із зазначеними кардіальними факторами ризику та електролітним дисбалансом.
Якщо у пацієнта виникнуть такі симптоми, як сильне відчуття розтягнення живота , здуття живота, біль у животі або інша реакція, що ускладнює застосування препарату, необхідно уповільнити або тимчасово призупинити прийом препарату Мовипреп® та проконсультуватися з лікарем.
Препарат містить натрію 56,2 ммоль/літр, що абсорбується. Це слід враховувати пацієнтам, які знаходяться на контрольованій натрієвій дієті.
Препарат містить калію 14,2 ммоль/літр. Це слід врахувати пацієнтам зі зниженою функцією нирок або пацієнтам на контрольованій калієвій дієті.
Препарат містить аспартам, який є джерелом фенілаланіну, що може зашкодити пацієнтам із фенілкетонурією (див. розділ «Протипоказання»).
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Вагітність. Дані щодо застосування препарат Мовипреп® у період вагітності відсутні.
Препарат Мовипреп® слід застосувати у період вагітності, лише якщо лікар вважає таке лікування необхідним.
Годування груддю. Дані щодо впливу препарату Мовипреп® у період годування груддю відсутні.
Препарат Мовипреп® слід застосувати у період годування груддю, лише якщо лікар вважає таке лікування необхідним.
Фертильність. Дані щодо впливу препарату Мовипреп® на репродуктивну функцію відсутні.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Препарат Мовипреп® не має впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Спосіб застосування та дози
Дорослі та люди літнього віку. Протягом курсу лікування застосовують два літри розведеного препарату Мовипреп®. Настійно рекомендується додатково випивати один літр прозорої рідини (вода, прозорий суп, фруктовий сік без м’якоті, безалкогольні напої, чай та/або кава без молока) протягом курсу лікування.
Для приготування першого літра розчину - вміст одного саше А і одного саше В разом розчиняють у невеликій кількості води та доводять до 1 літра водою. Приготовлений розчин слід випити протягом 1–2 годин.
Вищезазначену процедуру розведення слід повторити з другим літром препарату Мовипреп® для завершення курсу лікування.
Курс лікування можна проводити з розподіленням дози або за один прийом:
1-й спосіб, з розподіленням дози на дві частини: перший літр розведеного препарату Мовипреп® приймають ввечері, другий літр розведеного препарату Мовипреп® – рано вранці в день проведення клінічної процедури.
2-й спосіб, за один прийом: випити два літри розведеного препарату Мовипреп® увечері напередодні проведення клінічної процедури або два літри вранці в день проведення клінічної процедури.
Незалежно від обраного способу підготовки інтервал між закінченням прийому рідини (препарату Мовипреп® або прозорої рідини) ввечері і початком проведення колоноскопії повинен становити не менш ніж 1 годину.
При застосуванні препарату за один прийом вранці в день проведення клінічної процедури інтервал між закінченням прийому препарату Мовипреп® та початком проведення колоноскопії повинен становити не менш ніж 2 години.
Пацієнтам слід врахувати час для переміщення до закладу, де проводять колоноскопію.
Під час курсу лікування і до закінчення клінічної процедури протипоказано вживати тверду їжу.
Розчинення препарату Мовипреп® може тривати до 5 хв. Рекомендовано спочатку висипати порошок у ємкість, змішати з невеликою кількістю водиПрепарат Мовипреп® приймають тільки після повного розчинення у воді. Після розчинення у воді препарат Мовипреп® можна приймати одразу або за бажанням охолодити перед застосуванням.
Діти. Препарат не рекомендується застосовувати дітям віком до 18 років, оскільки застосування препарату Мовипреп® дітям не досліджено.
У разі випадкового значного передозування, що призвело до діареї тяжкого ступеня, зазвичай достатньо проведення консервативного лікування: вживання великої кількості рідини, особливо фруктових соків. У рідких випадках при передозуванні, що викликало тяжкі метаболічні порушення, можливе застосування внутрішньовенної регідратації.
Діарея – очікувана реакція при підготовці кишечнику. Через особливості процедури підготовки кишечнику побічні реакції виникають у більшості пацієнтів. Незважаючи на деякі відмінності у складі різних лікарських засобів для очищення кишечнику, найчастішими побічними реакціями є нудота, блювання, відчуття розтягнення живота, абдомінальний біль, подразнення в ділянці ануса, порушення сну. Діарея та/або блювання можуть спричинити дегідратацію.
Як і при застосуванні інших лікарських засобів, у складі яких міститься макрогол, можуть виникати алергічні реакції, включаючи висип, кропив’янку, свербіж, диспное, ангіоневротичний набряк, анафілаксію.
Наявні дані клінічних досліджень за участі 825 пацієнтів, які застосовували препарат Мовипреп® та у яких активно збирали дані про виникнення побічних реакцій.
Також включені побічні реакції, що були зафіксовані у післяреєстраційний період.
Небажані ефекти за частотою виникнення класифікують за такими категоріями:
дуже часто (> 1/10), часто (> 1/100, < 1/10), нечасто (> 1/1 000, < 1/100), рідко (> 1/10 000, < 1/1 000), дуже рідко (< 1/10 000), невідомо (частота не визначена за даними).
З боку імунної системи.
Невідомо: алергічні реакції, включаючи анафілаксію, диспное, шкірні реакції (див. нижче).
Метаболізм та порушення харчування.
Невідомо: порушення рівня електролітів, включаючи зниження рівня бікарбонату в крові, гіпер- і гіпокальціємію, гіпофосфатемію, гіпокаліємію, гіпонатріємію і зміни рівня хлоридів у крові; дегідратація.
Психічні розлади.
Часто: порушення сну.
З боку нервової системи
Часто: запаморочення, головний біль.
Невідомо: судоми, асоційовані з тяжкою гіпонатріємією.
З боку серця
Невідомо: транзиторне підвищення артеріального тиску, аритмія, прискорене серцебиття.
З боку шлунково-кишкового тракту.
Дуже часто: біль у животі, нудота, здуття живота, дискомфорт в ділянці ануса.
Часто: нудота, диспепсія.
Нечасто: дисфагія.
Невідомо: метеоризм, позиви до блювання.
З боку печінки та жовчовивідних шляхів.
Нечасто: порушення показників функції печінки.
З боку шкіри та підшкірних тканин.
Невідомо: алергічні шкірні реакції, включаючи ангіоневротичний набряк, свербіж, кропив’янку, висип, еритему.
Загальні порушення:
Дуже часто: нездужання, гіпертермія.
Часто: озноб, спрага, відчуття голоду.
Нечасто: дискомфорт.
Розведений розчин – 24 години.
Умови зберігання
Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці. Зберігати в недоступному для дітей місці!
Розведений розчин зберігати при температурі 2–8 °С.
Упаковка
По 1 саше А і 1 саше В у пакеті; по 2 пакети у картонній коробці.
Категорія відпуску
Без рецепта.
Виробник.
НОРЖИН Лімітед, Велика Британія / NORGINE Limited, United Kingdom.
Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.
Нью Роуд, Тір-і-Берз, Хенгойд, CF82 8SJ, Велика Британія / New Road, Tir-y-Berth, Hengoed, CF82 8SJ, United Kingdom.
rozetka.com.ua
|