діюча речовина: choline salicylate;
допоміжні речовини: гліцерин, етанол 96 %, хлорбутанол гемігідрат, вода очищена.
Основні фізико-хімічні властивості: прозора, від безбарвного до світло-жовтого кольору рідина.
Фармакодинаміка.
Холіну саліцилат є похідним саліцилової кислоти, який при закапуванні у вухо проявляє протизапальну та знеболювальну дію. Він пригнічує активність циклооксигенази – ферменту, що відповідає за синтез простагландинів. Холіну саліцилат пригнічує також синтез тромбоксану та простацикліну.
Гліцерин, що міститься у препараті, пом’якшує вушну сірку, що полегшує її видалення.
При місцевому застосуванні препарат не спричиняє системної дії.
Фармакокінетика.
Дані щодо фармакокінетики саліцилатів, що застосовуються в отології, відсутні.
Можна також застосовувати перед промиванням зовнішнього слухового проходу у разі затвердіння вушної сірки.
Перфорація барабанної перетинки.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Немає даних щодо взаємодії саліцилату, який закапується у вухо, з іншими лікарськими засобами.
Не перевищувати зазначену дозу. Не можна застосовувати препарат без попереднього дослідження вуха отоларингологом.
Якщо немає покращення протягом 4 днів або є погіршення стану, слід проконсультуватися з лікарем.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не виявлено впливу препарату на здатність керувати транспортними засобами та обслуговувати машини.
Дорослим.
Для лікування середнього отиту, тимпаніту та зовнішнього отиту зазвичай закапувати по 3-4 краплі у вухо 3-4 рази на добу.
Для пом’якшення вушної сірки перед її видаленням з вуха зазвичай закапувати по 3-4 краплі у вухо 2 рази на добу протягом 4 діб.
Пацієнтам літнього віку немає необхідності змінювати дозування.
Пацієнтам із порушеннями функції нирок та печінки немає необхідності змінювати дозування.
Краплі необхідно закапувати хворому у положенні вухом догори, після закапування хворий повинен залишатися у такому положенні протягом кількох хвилин.
Діти. Дані щодо застосування обмежені.
До симптомів перорального передозування відносяться: сплутаність свідомості, запаморочення, підвищена пітливість, блювання, шум у вухах і гіпервентиляція. У випадку перорального прийому великої кількості спостерігається пригнічення центральної нервової системи.
У випадку передозування при пероральному застосуванні необхідно:
- викликати блювання, промити шлунок, призначити активоване вугілля;
- контролювати водно-електролітний баланс;
- симптоматичне лікування (відновлення водно-електролітного балансу, проведення форсованого діурезу, якщо рівень саліцилатів у плазмі крові перевищує 300 мг/л).
Неможливо оцінити частоту побічних реакцій за наявними даними.
Загальні порушення та реакції у місці застосування: місцеві реакції, реакції гіперчутливості, у т.ч. почервоніння та свербіж.
Порушення з боку органів слуху та рівноваги: при перфорації барабанної перетинки у хворих застосування препарату може призвести до ушкодження слуху.
Місцезнаходження заявника та/або представника заявника. Бенцштрассе 1, 61352 Бад Хомбург, Німеччина/Benzstrasse 1, 61352 Bad Homburg, Germany.
Дата останнього перегляду.
Про всі випадки незвичайних реакцій потрібно інформувати на адресу підприємства-виробника, заявника, електронну адресу представництва «Меда Фармасьютікалз Світселенд ГмбХ» в Україні (info.safety@meda-cis.com).