Хлорофиллин инструкция, показания, состав, побочные эффекты

Цены на Хлорофиллин в аптеках Украины
Цены в аптеках

Загальна характеристика

Основні фізико-хімічні властивості

прозора рідина зеленого кольору;

Склад

1 мл розчину містить хлорофіліпту екстракту густого 2,5 мг;

допоміжні речовини: етанол (96%).

Форма випуску

Концентрат для приготування розчину для ін¢єкцій, спиртовий.

Фармакотерапевтична група

Антисептичні та дезінфекційні засоби.

Код АТС D08А Х10**.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Хлорофілін-ОЗ належить до фармакотерапевтичної групи антисептичних лікарських засобів. Хлорофілін-ОЗ має антибактеріальну (бактерицидну і бактеріостатичну) та етіотропну дію відносно антиобіотикостійких і антибіотикозалежних стафілококів. Хлорофілін-ОЗ має здатність елімінувати плазміди стійкості різних збудників бактеріальної інфекції до антибіотиків, збільшує вміст кисню в тканинах, надає виражену детоксикуючу дію, тому препарат також застосовують при станах зниженого природного захисту організму, як засіб боротьби з гіпоксією тканин і для підвищення ефективності застосовуваних антибактеріальних препаратів. При експериментальному дослідженні Хлорофіліну-ОЗ виявлений тропізм даного препарату до легеневої тканини та відсутність будь якого канцерогенного, мутагенного, тератогенного і ембріотоксичного ефектів. Бактерицидна концентрація Хлорофіліну-ОЗ в крові створюється при одномиттєвому введенні внутрішньовенно 8 мл 0,25% розчину, бактеріостатична – 4 мл 0,25% розчину. Терапевтична концентрація утримується в середньому 6 годин, оптимальним є введення препарату 4 рази на добу.

Фармакокінетика. Не досліджена.

Показання для застосування

Стафілококові септичні стани (післяпологові, післяопераційні, постінфекційні), гнійно-запальні і післяопераційні ускладнення стафілококової етіології: при опіковій хворобі, стафілококовому ендокардиті в хворих після операцій на серці, пневмонії, абсцесі легені, плевриті, перитоніті, остеомієліті, ендометриті, післяабортному сепсисі, а також при гострих і підгострих запальних захворюваннях внутрішніх статевих органів, не пов'язаних з пологами чи абортами, гнійно-деструктивних формах пієлонефриту і уросепсисі (у складі комплексної терапії). При захворюваннях, спричинених нестафілококовими антибіотикорезистентними збудниками (зокрема для лікування бешихового запалення, туберкульозу будь-якої локалізації, лістеріозної інфекції).

Спосіб застосування та дози

Внутрішньовенне (повільне) введення Хлорофіліну-ОЗ призначають при септичних станах, опіковій хворобі, пневмонії. 2 мл 0,25% спиртового розчину препарату розводять 38 мл стерильного ізотонічного розчину натрію хлориду (тобто в 20 разів). Препарат готують ex tempore. Розчин має бути прозорим, без пластівців. Приготовлений розчин уводять внутрішньовенно по 40 мл 4 рази на добу щодня протягом 4 - 5 днів.

При перитоніті і емпіемі плеври щодня протягом 5 - 8 днів. Хлорофілін-ОЗ вводять у порожнину через дренажну трубку (0,25% спиртової розчин розводять у співвідношенні 1 : 20 0,25% розчином новокаїну). Готують препарат ex tempore.

Побічна дія

Можливі алергічні реакції (набряклість губ, слизової оболонки рота).

Протипоказання

Підвищена чутливість до препарату. Вагітність і лактація. Дитячий вік до 12 років.

Передозування

Можливе посилення побічної дії. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування

До лікування визначають чутливість хворого до Хлорофіліну-ОЗ, для чого хворий випиває 25 крапель препарату, розчиненого в 1 столовій ложці води. При відсутності через 6 - 8 год ознак алергічної реакції (набряклість губ, слизової оболонки носа, зіва) та інших алергічних проявів, препарат можна застосовувати.

Досвід застосування у дітей відсутній.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Не досліджена.

Умови та термін зберігання

Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі від 15°С до 25°С. Термін придатності – 5 років.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

По 2 мл в ампулах; по 10 ампул у пачці.

Виробник

Філія ТОВ «Дослідний завод «ГНЦЛС».

Адреса

Україна, м. Харків, вул. Воробйова, 8

Доставка и оплата

Мы заботимся о своих пользователях, поэтому предоставляем только достоверную информацию от проверенных партнеров. На сайте представлена актуальна информация о ценах на лекарства и препараты, которые есть в наличии или могут быть доставлены в Ваш город.

Мы сотрудничаем только с аптеками, которые отвечают всем нормам украинского законодательства и имеют квалифицированный персонал с фармацевтическим образованием.

© 2019 Aptekin.com
Поделиться: